رنگینک با آسیاب برقی مولینکس مدل AR110

۷ اسفند ۱۳۹۵ ۰۱:۱۷:۲۷ ب.ظ

مواد لازم:

آرد گندم: ۵۰۰ گرم

روغن :۳۰۰ گرم

خاکه قند:۱۲۵ گرم

خرمای سیاه نرم: ۵۰۰ گرم

مغز گردو: ۱۲۵ گرم

دارچین آسیاب شده: ۱ قاشق سوپخوری

هل آسیاب شده: ۱ قاشق مرباخوری

پسته  آسیاب شده: ۱ قاشق سوپخوری

طرز تهیه:

ابتدا قند،  دارچین، هل، پسته و نصف مغز گردوها را با آسیاب مولینکس پودر میکنیم. سپس روغن را در ظرفی ریخته، روی حرارت میگذاریم تا داغ شود. آرد را داخل آن میریزیم، حرارت را ملایم میکنیم. مرتب بهم میزنیم تا آرد کاملاً سرخ شده و طلائی شود. سپس آن را از روی حرارت بر میداریم تا کمی سرد شود، آنگاه خاکه قند، دارچین و هل آسیاب شده را با آرد سرخ شده مخلوط مینمائیم. هستههای خرما را میگیریم و داخل هر خرما یک تکه گردو میگذاریم. نیمی از آرد سرخ شده را در ظرف مسطحی میریزیم و با پشت قاشق روی آن را صاف میکنیم و خرماها را روی آن میچینیم. با بقیه آرد سرخ شده روی خرماها را میپوشانیم و باز با پشت قاشق روی آن را صاف میکنیم.کمی خاکه قند و دارچین روی آن میپاشیم و پسته آسیاب شده را نیز روی آن میریزیم. حال با کارد، رنگینگ آماده شده را به شکل لوزی یا چهارگوش برش میدهیم و در ظرف میچینیم.

نکات مهم در کاربرد آسیاب برقی مولینکس مدل AR110:
- تمیز کردن آسیاب برقی مولینکس: ابتدا وسیله برقی مورد نظرتان را از برق بکشید و قسمت مخزن و تیغه های آسیاب را ابتدا با یک دستمال کاغذی یا پارچه تمیز کنید، در حدی که فقط مواد اضافی از روی آن پاک شوند. لزومی ندارد که در این مرحله خیلی روی تمیز کردن تیغه ها دقیق شوید.

حالا مقدار برنج خام را داخل مخزن بریزید و دستگاه را روشن کنید و اجازه بدهید تا برنج های خام آسیاب شوند. برنج خام چربی های موجود در داخل مخزن  را به خود جذب می کند، اگر فکر می کنید دستگاه شما خیلی چرب است این مرحله را یک بار دیگر تکرار کنید.

برای مشاهده مشخصات آسیاب برقی مولینکس مدل AR110 اینجا را کلیک کنید. 
طراحی و اجرا: فروشگاه ساز سبدخرید